Разговаряме с Иран и ще видим какво ще се случи.
Господин президент, каква беше обосновката зад двете седмици срок?
Това беше време, през което да проверим дали хората ще дойдат на себе си.
Европа от помощ ли е, ако изобщо, при ситуацията с Иран?
Не, не са помагали. Иран не иска да говори с Европа, те искат да говорят с нас. Европа няма да може да помогне в този случай.
Преди 20 години изразихте скептицизъм относно администрацията на републиканците, която атакува страна в Близкия изток заради съмнителни разузнавателни данни за оръжия за масово поразяване. Как случаят с Иран е по-различен тук?
Ами, там нямаше оръжия за масово поразяване. Никога не съм мислил, че е имало. Това се случи преди ядрените ракети. Тогава също имаше ядрено въоръжаване, разбира се, но нищо подобно на онова, което е сега. Изглежда съм бил прав за материалите, които са събрали. Говорим за огромно количество материал.
Смятам, че в рамките на седмици и със сигурност до месеци, те щяха да могат да направят ядрено оръжие. Не можем да позволим това да се случи. Бях против войната в Ирак – бях пределно ясен тогава, нищо че бях цивилен. Предполагам, че получих доста публичност. Само че бях против войната в Ирак. Тогава казах, че не бива да го правят, но им казах, че ако ще го правят, да не пипат петрола. Само че те не го направиха.
Какви разузнавателни данни имате, които потвърждават, че Иран създава ядрени оръжия? Вашето разузнаване твърди, че няма доказателства към този момент.
В такъв случай разузнаването ми греши. Кой от разузнаването каза това?
Ръководителят на националното разузнаване, Тълси Габард.
Тя греши.